Między Warszawą a Londynem – nowe partnerstwo w zakresie mody pomoże w rozwoju projektantów z Europy Środkowo-Wschodniej


Londyńska agencja mody Fashion Bloc i warszawski concept store TFH Koncept łączą się w poszukiwaniach nowych sposobów na międzynarodowe zainteresowanie niezależną modą ze Wschodniej i Środkowej Europy.

Kraje dawnego bloku wschodniego, takie jak Polska, Węgry, Gruzja, czy Litwa, w końcu zaczynają być zauważane na europejskim rynku mody. Dziennikarze i redaktorzy międzynarodowych tytułów uważnie obserwują te kraje, poszukując nowych, oryginalnych i dobrze zapowiadających się talentów.

Wraz z pojawieniem się polskiej edycji Vogue’a (i wkrótce także Czesko-Słowackiej), kraje Europy Środkowo-Wschodniej oficjalnie pojawiły się na modowej mapie Europy.

“Opierając się tylko na przewidywalnym sukcesie Vogue Poland, Europa Wschodnia ma rynek, zainteresowanie i talent redakcyjny. To miejsce na działanie”.[1]

Londyńska agencja Fashion Block i warszawski TFH Koncept tworzą swoisty „fashion hub”.

TFH Koncept to jedyny concept store w Europie Środkowej łączący projektantów i marki z całego regionu. Współpracują z takimi markami jak Local Heroes (znanej na całym świecie, promowanej m.in. przez Justina Bibera i Rihannę), Kas Kryst, czy Bajoras. TFH jest sklepem i agencją promocji w jednym, dzięki czemu daje możliwość wejścia na rynek i rozwoju wielu wschodzącym projektantom.

Londyńska agencja Fashion Bloc od pięciu lat wspiera projektantów i twórców z „nowych stolic mody”, w tym takie marki jak ukraińska DZHUS czy litewska The Knotty Ones. Fashion Bloc był pionierem międzynarodowego zainteresowania wschodnią modą „nowej fali”, jeszcze przed Gosha Rubchinskiy, czy Vetements.

“Wspólnie staramy się pomóc najbardziej obiecującym projektantom osiągnąć międzynarodowy sukces i uznanie, dostarczając im koncepcję sprzedaży i wsparcie biznesowe”, komentuje, urodzona na Litwie założycielka Fashion Bloc – Ieva Zu.

Ieva Zu i Tomasz Pozlewicz, partner w TFH Koncept, zgodzili się współpracować i stworzyć silniejszą reprezentację projektantów z Europy Środkowo-Wschodniej na międzynarodowych rynkach, zapewniając im kompletny pakiet rozwoju.

Znajdź nas:

TFH Koncept @tfhkoncept

Fashion Bloc @fashionbloc

Kontakt:

Tomasz Pozlewicz, tomasz@WeAreTFH.com

Ieva Zu, ieva@fashionbloc.co.uk

[1]Why the fashion editorial world is looking to Eastern Europe?’ 17 August 2017, Fashionista.com