Jaga Hupało x TFH Koncept – artystyczny performance / Noc Muzeów


 

Performance Jaga Hupało x TFH Koncept inspirowany jest kultową baśnią o Roszpunce Braci Grimm, której symbolem są bardzo długie i piękne włosy. W baśni włosy stanowią metaforę czasu, uwięzienia, miłości i równocześnie wolności.
19 maja zjawiskowa postać stanie w oknie pierwszego piętra zabytkowej Kamienicy Wedla w centrum Warszawy. Jej włosy w zaskakujący sposób wchodzić będą w relację z otoczeniem. Designerka fryzur Jaga Hupało będzie na żywo reinterpretować znaczenie znanej wszystkim w naszej kulturze historii. Co się wydarzy? Zobaczcie sami.

 


Partnerem wydarzenia jest Kotwalk.

Performance jest częścią ART OF HERITAGE, wydarzenia artystycznego organizowanego przez JAGA HUPAŁO _born to create w ramach Nocy Muzeów.
Cały program znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/2029313137109660/

Z okazji Nocy Muzeów TFH Koncept zaprasza również na wystawę obrazów Mateusza Sudy.

MATEUSZ SUDA, ukończył Instytut Sztuki w Opolu z tytułem magistra sztuki w projektowaniu graficznym i sztuki nowych mediów. Ambasador #CreateAsUs. Mateusz to przedstawiciel młodego pokolenia artystów polskich; dyrektor kreatywny; ilustrator i projektant graficzny doceniany w świecie mody za energiczną kreskę i eksperymenty z kolorem. Laureat wielu konkursów artystycznych, w tym min. podwójny absolwent prestiżowego Art & Fashion Festival – organizowanego przez Grażynę Kulczyk. Współpracował między innymi z Orską, Tomaotomo, No. 21, Arkadiusem, Asus, Mohito czy SIMPLE. Jego projekty zostały docenione także przez takie marki jak: Versace, Marc Jacobs, czy Moschino.

***
TFH Koncept to jedyny concept store w centrum Warszawy, gdzie na 150 mkw łączy się moda, design oraz sztuka. Tutaj historię tworzy zarówno miejsce – zabytkowa Kamienica Wedla, jak i selekcja marek m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Litwy, czy Ukrainy.

***
Jaga Hupało x TFH Koncept – artystyczny performance / Noc Muzeów
TFH Koncept, Szpitalna 8
19 maja, 12:00
Partner: Kotwalk